Aktualności
-
Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a w domu trzymał narkotyki
Kędzierzyńsko-kozielscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności, za wcześniej popełnione przestępstwo. Jak się jednak okazało, to nie był jedyny problem mężczyzny. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 250 porcji amfetaminy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Kędzierzyn-Koźle -
Dwóch nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
W miniony weekend na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego policjanci z drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich swoją podróż zakończył na przydrożnym krzyżu, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Drugi został ujęty przez mieszkańca miasta, który uniemożliwił mu dalszą jazdę slalomem przez centrum miasta. Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.
Kędzierzyn-Koźle -
Wakacje marzeń czy kosztowna pułapka? Uważaj na oszustwa, przeczytaj, zanim klikniesz „zarezerwuj”!
Wakacje – dla wielu z nas to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Plaża, słońce, szum morza, relaks z rodziną lub przyjaciółmi. Już sama myśl o odpoczynku potrafi poprawić nastrój. Niestety, ten sam czas, który dla nas jest okazją do naładowania baterii, dla oszustów bywa doskonałą okazją do wzbogacenia się naszym kosztem.
Kędzierzyn-Koźle -
Beztroskie i bezpieczne – takie powinny być wakacje
Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas wolny od szkolnych obowiązków i nauki. Dla policjantów okres przedwakacyjny to czas wytężonej pracy na rzecz bezpieczeństwa. Mundurowi odwiedzają szkoły i przedszkola, przypominając dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wszystko po to, aby letni wypoczynek przyniósł jedynie pozytywne i radosne wspomnienia.
Kędzierzyn-Koźle -
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
KGP -
Przekroczenie dozwolonej prędkości zakończone utratą prawa jazdy
Przypominamy, że wraz z początkiem marca 2026 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h również poza obszarem zabudowanym, nie każdy jednak o tym pamięta. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali do kontroli 32-letniego mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h poza obszarem zabudowanym. Zbyt mocne dociśnięcie gazu zakończyło się dla mężczyzny utratą prawa jazdy. Apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości!
Kędzierzyn-Koźle -
Ruszyła ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
KGP -
Poszukiwany 47-latek wpadł po 14 latach ukrywania się za granicą
Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zakończyli wieloletnie poszukiwania mężczyzny, który przez niemal półtorej dekady unikał odpowiedzialności karnej. 47-letni mężczyzna wpadł w ręce Policji, mimo że przez 14 lat ukrywał się poza granicami kraju. Był ścigany na podstawie listu gończego oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania za nielegalną uprawę konopi indyjskich. Teraz najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.
Kędzierzyn-Koźle -
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
KGP -
Mundurowi z Kędzierzyna-Koźla pomogli zgubionemu mężczyźnie
Szybka reakcja w działaniu i ogromna empatia – takimi cechami wykazali się policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, którzy ruszyli na ratunek mężczyźnie. Starszy mężczyzna w samej piżamie i bez butów szedł poboczem drogi w pobliżu lasu. Dzięki czujności zgłaszającego oraz natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy, mężczyzna bezpiecznie wrócił do swojej rodziny.
Kędzierzyn-Koźle -
Podsumowanie akcji "Bezpieczny powiat kędzierzyńsko-kozielski"
Prędkość, stan techniczny pojazdów oraz uprawnienia do kierowania-to tylko niektóre z elementów, którym przyjrzeli się wczoraj kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. Podczas działań "Bezpieczny powiat kędzierzyńsko-kozielski" mundurowi skontrolowali ponad 130 kierujących. Niestety, wciąż wielu kierowców ignoruje przepisy. Funkcjonariusze ujawnili aż 139 wykroczeń, z czego większość dotyczyła rażącego przekraczania prędkości.
Kędzierzyn-Koźle
Najczęściej czytane
-
Kolejni poszukiwani w rękach kędzierzyńsko-kozielskich policjantów
Przez dwa dni na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego trwały ogólnopolskie działania pn.:" Poszukiwany". Policjanci skupili się głównie na osobach które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Efektem działań było zatrzymanie sześciu osób poszukiwanych. Połowa z nich najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym.
-
Poszukiwany 47-latek wpadł po 14 latach ukrywania się za granicą
Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zakończyli wieloletnie poszukiwania mężczyzny, który przez niemal półtorej dekady unikał odpowiedzialności karnej. 47-letni mężczyzna wpadł w ręce Policji, mimo że przez 14 lat ukrywał się poza granicami kraju. Był ścigany na podstawie listu gończego oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania za nielegalną uprawę konopi indyjskich. Teraz najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.
-
Zagraniczne prawo jazdy nie pomogło, teraz 59- latek odpowie przed sądem
Przekonanie, że zagraniczne prawo jazdy rozwiązuje problem cofniętych uprawnień w kraju, okazało się zgubne dla 59-letniego kierowcy BMW. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez kędzierzyńsko-kozielskich policjantów drogówki, podczas której okazał niemiecki dokument, twierdząc, że uprawnia on go do poruszania się po polskich drogach. Mundurowi szybko wyprowadzili go z błędu. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, mieszkańcowi powiatu strzeleckiego grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Mundurowi z Kędzierzyna-Koźla pomogli zgubionemu mężczyźnie
Szybka reakcja w działaniu i ogromna empatia – takimi cechami wykazali się policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, którzy ruszyli na ratunek mężczyźnie. Starszy mężczyzna w samej piżamie i bez butów szedł poboczem drogi w pobliżu lasu. Dzięki czujności zgłaszającego oraz natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy, mężczyzna bezpiecznie wrócił do swojej rodziny.
-
„Holenderski chwyt” – prosta technika, o której warto pamiętać
Otwieranie drzwi samochodu to czynność, którą każdy z nas wykonuje automatycznie, bezwiednie. Wydawałoby się, że nie ma znaczenia jak to robimy. Jednak otwarcie drzwi z pojazdu może być niebezpieczne np. dla zbliżającego się rowerzysty. Jest jednak prosty sposób aby uniknąć tego typu niebezpiecznych sytuacji – „holenderski chwyt”.
-
Wakacje marzeń czy kosztowna pułapka? Uważaj na oszustwa, przeczytaj, zanim klikniesz „zarezerwuj”!
Wakacje – dla wielu z nas to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Plaża, słońce, szum morza, relaks z rodziną lub przyjaciółmi. Już sama myśl o odpoczynku potrafi poprawić nastrój. Niestety, ten sam czas, który dla nas jest okazją do naładowania baterii, dla oszustów bywa doskonałą okazją do wzbogacenia się naszym kosztem.
-
Hulajnogi elektryczne – przypominamy podstawowe przepisy i zasady użytkowania
Moda na hulajnogi elektryczne wśród dzieci i młodzieży rośnie z roku na rok. Niestety, wraz z nią rośnie też liczba zdarzeń drogowych i interwencji Policji. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że za nieprzestrzeganie przepisów przez ich dziecko to właśnie oni ponoszą odpowiedzialność, a nie umiejętne z nich korzystanie może prowadzić do poważnych zdarzeń drogowych.
-
Hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolki - nowe przepisy od 20 maja
Hulajnogi, rolki i deskorolki czyli urządzenia wspomagające ruch znalazły swoje miejsce w porządku prawnym. Przepisy regulujące status prawny urządzeń napędzanych siłą mięśni wchodzą w życie 20 maja 2021 roku. Urządzenia te zyskały w kodeksie drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące zarówno prawa, jak i obowiązki.
Galeria zdjęć
Filmy
-
Blisko 1,5 promila, sądowy zakaz i szereg wykroczeń
-
Jechał „pod prąd” obwodnicą miasta
-
XVII Międzygminny Turniej Piłki Nożnej
-
Zabezpieczono narkotyki których czarnorynkowa wartość mogła sięgać nawet 1 mln złotych
-
Podpowiadamy jak ustrzec się przed wypadkiem i sankcjami z nowego taryfikatora
-
Motocyklista wyprzedzał w miejscu niedozwolonym

