Aktualności
-
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
KGP -
„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
KGP -
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. To okazja do odpoczynku, podróży, spotkań z bliskimi i odkrywania nowych miejsc. Letnia swoboda nie powinna jednak oznaczać rezygnacji z ostrożności. Niezależnie od tego, czy planujemy daleką podróż, weekendowy wyjazd, wypoczynek nad wodą czy górską wędrówkę, warto pamiętać o zasadach, które pomagają uniknąć zagrożeń i sprawiają, że urlop przebiega spokojnie i bezpiecznie.
KGP -
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026
To już 8. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.
-
Niefortunny wieczór 81-latki. Z pomocą przyszli kędzierzyńsko-kozielscy policjanci
Zatrzaśnięte drzwi, brak kluczy i cała noc spędzona na ławce przed blokiem – w takiej sytuacji znalazła się starsza mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Pomoc nadeszła nad ranem, kiedy losem 81-letniej kobiety zainteresowali się sąsiedzi, a z pomocą przyszli kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, seniorka bezpiecznie wróciła do swojego domu.
Kędzierzyn-Koźle -
Bezpieczne wakacje – dzielnicowi edukują najmłodszych
Zbliżające się wakacje to czas, na który czekają wszystkie dzieci – pełen słońca, zabawy i odpoczynku od szkolnych obowiązków. To także okres, w którym wzrasta ryzyko różnego rodzaju zagrożeń, szczególnie dla najmłodszych. Dlatego dzielnicowi z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego aktywnie włączyli się w działania edukacyjne, mające na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego wypoczynku.
Kędzierzyn-Koźle -
Podsumowanie działań "Prędkość"
Wczoraj od wczesnych godzin rannych prowadzone były wojewódzkie działania „Prędkość”. W trakcie działań policjanci przede wszystkim skupiali się na prędkości, z jaką poruszały się pojazdy. Funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali ponad 80 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Apelujemy-drodzy kierowcy, noga z gazu!
Kędzierzyn-Koźle -
Podziękowania dla kędzierzyńsko-kozielskich policjantów
„Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność za ich profesjonalizm, spokój i wyjątkowo sprawne działanie...” – to fragment serdecznych podziękowań, jakie wpłynęły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu, mł. insp. Iwony Żurawskiej dla policjantów drogówki. Choć dla funkcjonariuszy codzienna pomoc i dbanie o bezpieczeństwo to obowiązek, każde słowo uznania ze strony obywateli przynoszą ogromną motywację do dalszej służby.
Kędzierzyn-Koźle -
Trwają działania "Prędkość"
Od wczesnych godzin rannych kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze prowadzą wojewódzką akcję pn. „Prędkość". W działaniach wykorzystane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Funkcjonariusze zwracają uwagę szczególnie na kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości.
Kędzierzyn-Koźle -
Rozpaczliwe miauczenie z wnętrza auta. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uratowali życie kilkudniowego kotka
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny udowodnili, że policyjna służba to nie tylko dbanie o bezpieczeństwo na drogach, ale również niesienie pomocy tym najbardziej bezbronnym. Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu mundurowych kotek, który utknął w pułapce pod nadkolem pojazdu, został bezpiecznie uwolniony i trafił pod opiekę specjalistów.
Kędzierzyn-Koźle -
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo- szkolenia z samoobrony dla kobiet w Kędzierzynie-Koźlu
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne panie na cykl darmowych zajęć z samoobrony. Warsztaty mają na celu przygotowanie kobiet do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz podniesienie ich codziennego poczucia bezpieczeństwa. Pierwsze spotkanie rusza już na początku lipca!
Kędzierzyn-Koźle
Najczęściej czytane
-
Poszukiwany 47-latek wpadł po 14 latach ukrywania się za granicą
Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zakończyli wieloletnie poszukiwania mężczyzny, który przez niemal półtorej dekady unikał odpowiedzialności karnej. 47-letni mężczyzna wpadł w ręce Policji, mimo że przez 14 lat ukrywał się poza granicami kraju. Był ścigany na podstawie listu gończego oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania za nielegalną uprawę konopi indyjskich. Teraz najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.
-
„Holenderski chwyt” – prosta technika, o której warto pamiętać
Otwieranie drzwi samochodu to czynność, którą każdy z nas wykonuje automatycznie, bezwiednie. Wydawałoby się, że nie ma znaczenia jak to robimy. Jednak otwarcie drzwi z pojazdu może być niebezpieczne np. dla zbliżającego się rowerzysty. Jest jednak prosty sposób aby uniknąć tego typu niebezpiecznych sytuacji – „holenderski chwyt”.
-
Hulajnogi elektryczne – przypominamy podstawowe przepisy i zasady użytkowania
Moda na hulajnogi elektryczne wśród dzieci i młodzieży rośnie z roku na rok. Niestety, wraz z nią rośnie też liczba zdarzeń drogowych i interwencji Policji. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że za nieprzestrzeganie przepisów przez ich dziecko to właśnie oni ponoszą odpowiedzialność, a nie umiejętne z nich korzystanie może prowadzić do poważnych zdarzeń drogowych.
-
Wakacje marzeń czy kosztowna pułapka? Uważaj na oszustwa, przeczytaj, zanim klikniesz „zarezerwuj”!
Wakacje – dla wielu z nas to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Plaża, słońce, szum morza, relaks z rodziną lub przyjaciółmi. Już sama myśl o odpoczynku potrafi poprawić nastrój. Niestety, ten sam czas, który dla nas jest okazją do naładowania baterii, dla oszustów bywa doskonałą okazją do wzbogacenia się naszym kosztem.
-
Mundurowi z Kędzierzyna-Koźla pomogli zgubionemu mężczyźnie
Szybka reakcja w działaniu i ogromna empatia – takimi cechami wykazali się policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, którzy ruszyli na ratunek mężczyźnie. Starszy mężczyzna w samej piżamie i bez butów szedł poboczem drogi w pobliżu lasu. Dzięki czujności zgłaszającego oraz natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy, mężczyzna bezpiecznie wrócił do swojej rodziny.
-
Gra terenowa z okazji 100-lecia dzielnicowych w Policji
Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu. Z okazji wyjątkowego jubileuszu 100. rocznicy dzielnicowych w Policji, organizujemy pełną zagadek i wyzwań grę terenową. Zbierz swoją drużynę, sprawdź swoją spostrzegawczość i zobacz naszą służbę od kuchni. Zapisy już trwają!
-
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo- szkolenia z samoobrony dla kobiet w Kędzierzynie-Koźlu
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne panie na cykl darmowych zajęć z samoobrony. Warsztaty mają na celu przygotowanie kobiet do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz podniesienie ich codziennego poczucia bezpieczeństwa. Pierwsze spotkanie rusza już na początku lipca!
-
Dwóch nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
W miniony weekend na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego policjanci z drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich swoją podróż zakończył na przydrożnym krzyżu, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Drugi został ujęty przez mieszkańca miasta, który uniemożliwił mu dalszą jazdę slalomem przez centrum miasta. Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.
Galeria zdjęć
Filmy
-
Blisko 1,5 promila, sądowy zakaz i szereg wykroczeń
-
Jechał „pod prąd” obwodnicą miasta
-
XVII Międzygminny Turniej Piłki Nożnej
-
Zabezpieczono narkotyki których czarnorynkowa wartość mogła sięgać nawet 1 mln złotych
-
Podpowiadamy jak ustrzec się przed wypadkiem i sankcjami z nowego taryfikatora
-
Motocyklista wyprzedzał w miejscu niedozwolonym

