Aktualności

Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci odwiedzili uczestników półkolonii

Data publikacji 09.07.2019

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z uczestnikami letniej półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 11 o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze jak co roku m.in. spotykają się z najmłodszymi na zorganizowanych w naszym powiecie półkoloniach. Podczas spotkań  rozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa, a także wskazują najmłodszym jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj asp. Małgorzata Cisowska oraz ml.asp. Paweł Szymkowiak  odwiedzili  uczestników półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej Nr 11. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym jak bezpiecznie spędzać wolny czas nad wodą, w domu, na placu zabaw oraz jak wzywać pomoc w przypadku zagrożenia.

Policjanci przypomnieli dzieciom, by nad wodą  pływały tylko w miejscach strzeżonych, pod opieką dorosłych oraz stosowały się do poleceń i uwag ratownika. Zaznaczając przy tym, że nie wolno skakać do wody „ na główkę”, zwłaszcza w miejscach nieznanych.

Podczas spotkania mundurowi rozmawiali także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zwracając przy tym dużą uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw z użyciem rolek, deskorolek oraz hulajnóg. Policjanci wyjaśnili także dzieciom dlaczego dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty ważne są odblaski oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.

Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Policjant rozdaje dzieciom ulotki
  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Policjant rozmawia z dziećmi