Po wejściu do mieszkania… zamykajmy drzwi na klucz - Aktualności - KPP Kędzierzyn Koźle

Aktualności

Po wejściu do mieszkania… zamykajmy drzwi na klucz

Data publikacji 25.09.2019

Dwie kobiety wykorzystując fakt, że drzwi wejściowe do mieszkania 75-latki nie były zamknięte na klucz, weszły do środka i okradły kobietę. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla straciła 4 000 złotych. Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy by zawsze zamykać drzwi na klucz. Nie wpuszczajmy również do swoich domów nieznajomych.

Przestępcy wykorzystują fakt, że niektóre osoby przebywając w domu nie zamykają drzwi wejściowych na klucz, bo są przekonane, że podczas ich obecności złodziej nie wejdzie do środka.

Wczoraj w Kędzierzynie-Koźlu taką sytuację wykorzystały dwie kobiety, które w godzinach popołudniowych weszły do mieszkania 75-latki.  Gdy pokrzywdzona je zauważyła, kobiety zaczęły odwracać uwagę seniorki prosząc o zrobienie herbaty i możliwość skorzystania z łazienki. Po ich wyjściu z mieszkania 75-latka zorientowała się, że została okradziona. Straciła 4 000 złotych.

Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy by zawsze zamykać drzwi wejściowe na klucz, nawet gdy jesteśmy w mieszkaniu lub przydomowym ogródku. Zajęci domowymi obowiązkami możemy nie usłyszeć, że ktoś wszedł do środka. Zwracajmy też uwagę na osoby, które pukają do naszych drzwi, najczęściej pod pozorem sprzedaży jakiś rzeczy lub prosząc o pomoc. Nie wpuszczajmy nieznajomych do swoich mieszkań.  Jeżeli w naszym sąsiedztwie mieszkają seniorzy, zwracajmy uwagę na to kto puka do ich drzwi.  Nasza reakcja możemy uchronić ich przed działaniami przestępców.