Zatrzymani tuż po kradzieży - Aktualności - KPP Kędzierzyn Koźle

Aktualności

Zatrzymani tuż po kradzieży

Data publikacji 16.10.2019

Dzięki szybkim działaniom policjantów i pracowników ochrony sklepu zatrzymano mężczyznę oraz kobietę podejrzewanych o kradzież. Utracone mienie warte ponad 1000 złotych zostało odzyskane. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży dwóch wiertarek wartych ponad 1000 złotych doszło wczoraj (15 października), po godzinie 20:00. Policjanci z ruchu drogowego, którzy przejeżdżali w pobliżu jednego z marketów zostali poinformowani przez pracownika ochrony, że chwilę wcześniej mężczyzna z kobietą, schowali pod kurtkę po jednej wiertarce i przeszli przez linię kas nie płacąc za towar. Następnie na widok zbliżających się do nich ochroniarzy porzucili skradzione mienie i uciekli.

Funkcjonariusze, natychmiast ustalili ich dokładny rysopis i rozpoczęli za nimi poszukiwania. Informacje te przekazali także wszystkim patrolom w mieście.

Chwilę później, kilka ulic dalej funkcjonariusze z drogówki, zatrzymali osoby odpowiadające wcześniej ustalonemu rysopisowi. Był to 42-letni mężczyzna ze Zdzieszowic i 31-letnia kobieta z Kędzierzyna-Koźla.  Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.