UWAGA ! Zmiana organizacji ruchu w rejonach cmentarzy - Aktualności - KPP Kędzierzyn Koźle

Aktualności

UWAGA ! Zmiana organizacji ruchu w rejonach cmentarzy

Data publikacji 29.10.2019

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w ramach akcji „Znicz 2019”, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego oraz osób odwiedzających groby. W rejonie cmentarzy czasowo zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego. Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z komunikacji publicznej.

Od 31 października do 3 listopada, policjanci z Kędzierzyna-Koźla będą prowadzili akcję pn. „Znicz”. Działania funkcjonariuszy, jak co roku będą polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy oraz na drogach. Kierowcy będą musieli się liczyć z częstymi kontrolami drogowymi.

W rejonach wielu cmentarzy zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Dlatego prowadząc pojazd zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe oraz sygnały wydawane przez policjantów kierujących ruchem.

W Kędzierzynie-Koźlu organizacja ruchu w rejonach cmentarzy zostanie wprowadzona od 29 października do 4 listopada.
 

Zmiana organizacji ruchu cmentarz „Kuźniczka”

W tym roku przy cmentarzu „Kuźniczka” na ul. Gajowej kierowcy będą wpuszczani przez służby porządkowe znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Spokojnej z ul. Gajową na parking przy cmentarzu, pod warunkiem że będą tam wolne miejsca. Jeżeli będzie on zajęty, kierowcy będą musieli parkować na pobliskich uliczkach zgodnie z obowiązującymi tam znakami.

Z uwagi na dojazd do nowego parkingu, ruch samochodów na ul. Gajowej przy cmentarzu będzie dużo większy, niż w latach ubiegłych. Dlatego też apelujemy do pieszych o korzystanie z chodnika i zwiększenie ostrożności.

 Na Al. Spokojnej za skrzyżowaniem z ul. Ogrodową zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (w kierunku ul. Gajowej). Parkowanie pojazdów na Al. Spokojnej i ul. Gajowej dozwolone  będzie wyłącznie po lewej stronie jezdni.

Dojazd pod bramę cmentarza „Kuźnicza” dozwolony będzie tylko dla autobusów MZK oraz pojazdów przewożących osoby mające znaczne trudności w samodzielnym poruszaniu.

Zmiana organizacji ruchu cmentarz „Koźle”

W rejonie cmentarza „Koźle” zabronione będzie parkowanie po obu stronach ulicy Raciborskiej od mostku w kierunku miejscowości Kobylice. Wyjątek będzie stanowił odcinek  ulicy Raciborskiej od skrzyżowania  z Głubczycką do ul. Wiklinowej, gdzie parkowanie pojazdów będzie dozwolone wyłącznie po prawej stronie jezdni. Dojazd do cmentarza będzie możliwy tylko ul. Cmentarną. Zarówno na ul. Cmentarnej, jak też uliczce znajdującej się za główną bramą cmentarza zostanie wprowadzony ruchu jednokierunkowy.

Możliwość parkowania pojazdów na ul. Cmentarnej dozwolone będzie tylko na istniejącym parkingu przy cmentarzu i parkingu wzdłuż płotu oraz na przylegającym do ul. Cmentarnej terenie (łąki po obu stronach jezdni). 

Policjanci zachęcają do korzystania z komunikacji publicznej. Pozwoli to na znacznie szybszy i sprawniejszy dojazd na groby bliskich. 

  • Mapa wyznaczonych objazdów na cmentazrzu Kużniczka
  • Mapa wyznaczonych objazdów na cmentazrzu Kużniczka