Szczęśliwy finał poszukiwań - Aktualności - KPP Kędzierzyn Koźle

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 29.11.2019

Ponad 100 policjantów i strażaków brało udział w akcji poszukiwawczej za zaginionym 60-latkiem z Kędzierzyna-Koźla. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny. Najbliżsi podejrzewali, że jego życiu może zagrażać niebezpieczeństwo. Zaginiony został odnaleziony po otrzymaniu informacji od mieszkańców.

W czwartkowe popołudnie policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 60-latka. Z przekazanych przez najbliższych informacji wynikało, że jego życie może być zagrożone.

Zaalarmowani policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W kędzierzyńsko-kozielskiej Policji ogłoszono alarm. Policjanci, którzy kończyli służbę pozostali w komendzie. Do jednostki wezwano również funkcjonariuszy będących po służbie oraz policjantów z oddziałów prewencji w Opolu.

Do działań włączyli się także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz lokalne media.

Blisko 70 policjantów i 40 strażaków dokładnie sprawdzało główne drogi, boczne uliczki, skwery, ogrody działkowe, tereny leśne i przywodne. Poszukiwania kontynuowano po zapadnięciu zmroku. Policjanci docierali do informacji, które ułatwiłyby odnalezienie zaginionego. Po opublikowaniu informacji w mediach funkcjonariusze sprawdzali wszystkie sygnały napływające od mieszkańców. Po czterogodzinnych intensywnych poszukiwaniach odnaleziono zaginionego.

Po godzinie 20:00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o napotkaniu leżącego w lesie nietrzeźwego mężczyzny. Niezwłocznie w ten rejon pojechali funkcjonariusze, którzy potwierdzili, że to zaginiony.

60-latek został zauważony przez przechodzących w pobliżu dwóch mężczyzn, którzy  są w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodnicy i wiedzieli o trwających poszukiwaniach. Dlatego też mając podejrzenia, że może to być osoba zaginiona, powiadomili o całej sytuacji policjantów.

Dzięki szybkiej reakcji i dużemu zaangażowania służb, mieszkańców, lokalnych mediów oraz zgłoszeniu osób, które nie pozostały obojętne widząc leżącego mężczyznę poszukiwania zakończyły się pomyślnie.