Aktualności

VIII Ogólnopolski Turniej BRD o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla

Data publikacji 20.02.2020

W dniu 14 lutego 2020 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbył się VIII Ogólnopolski Turniej BRD o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla w ramach XIII Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z przepisami ruchu drogowego, jazdą na rowerze po torze przeszkód i testem pierwszej pomocy zmierzyło się kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. W rolę sędziów wcielili się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Do rywalizacji stanęło dwadzieścia sześć drużyn - stu dwudziestu zawodników z ośmiu województw: małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego, podkarpackiego, warmińsko mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Zawodnicy rozpoczęli zawody od części teoretycznej rozwiązując testy z przepisów ruchu drogowego. Następnie rywalizacja przeniosła się na tor rowerowy składający się z dwunastu przeszkód. Konkurencję tę oceniali policjanci z Komendy Powiatowej Policji Wydziału Ruchu Drogowego w Kędzierzynie – Koźlu oraz byłe zawodniczki BRD. W tym samym czasie część drużyn  rywalizowała w konkurencji udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w symulowanym wypadku drogowym. Tą część zmagań zabezpieczali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie – Koźlu.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyło się uroczyste podsumowanie  turnieju. Organizatorzy zawodów przygotowali pokaźną liczbę dyplomów, pucharów, medali i statuetek dla wszystkich uczestników. Najlepsze drużyny oraz najlepsi zawodnicy w kilku kategoriach wiekowych  otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla.

 

Wyniki VIII Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Szkoły Podstawowe – grupy młodsze:

Miejsce 1 Szkoła Podstawowa w Stroniu                                                                              

Miejsce 2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej

Miejsce 3 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18)
w Kędzierzynie-Koźlu

Szkoły Podstawowe – grupy starsze:

Miejsce 1 Szkoła Podstawowa w Stroniu

Miejsce 2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej

Miejsce 3 Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu