Kierowca bez uprawnień i z narkotykami - Aktualności - KPP Kędzierzyn Koźle

Aktualności

Kierowca bez uprawnień i z narkotykami

Data publikacji 17.06.2020

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 24-letniego kierowcę. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i kierował samochodem który nie był dopuszczony do ruchu. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 21:00. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy patrolując centrum Kędzierzyna-Koźla zwrócili uwagę na osobowego opla, którym podróżowali młodzi ludzie.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności okazało się że 24-letni kierowca nie posiada prawa jazdy, a dodatkowo pojazd którym kierował nie miał ważnych badań technicznych.  

W trakcie wykonywanych czynności uwagę funkcjonariuszy przykuł dobiegający z pojazdu charakterystyczny zapach marihuany i nerwowe zachowanie kierowcy.

Podczas przeszukania 24-latka oraz auta, funkcjonariusze znaleźli zielony susz. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że była marihuana.

24-latek został zatrzymany.  Usłyszał już zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.