Aktualności

Podczas upałów nie zostawiajmy w aucie dzieci, osób starszych oraz zwierząt

Data publikacji 02.07.2020

Brak rozsądku i wyobraźni w połączeniu z wysoką temperaturą mogą być bardzo niebezpieczne. Policjanci apelują, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na krótki czas dzieci, osób starszych oraz zwierząt. Takie lekkomyślne działanie może skutkować utratą ich zdrowia, a nawet życia.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni mogą być bardzo niebezpieczne. W czasie upałów kiedy temperatura sięga nawet 30 stopni we wnętrzu pojazdu jest ona znacznie wyższa. Nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu zdrowie, a nawet życie bliskiej nam osoby.

Dlatego też, jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie tylko krótką chwilę, nie zostawiajmy w nagrzanych pojazdach swoich pociech, osób starszych lub schorowanych, a także zwierząt.

Nie przechodźmy obojętnie, obok samochodu w którym osoba albo zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. W takiej sytuacji poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Oczekując na służby pozostańmy na miejscu i monitorujmy sytuację.