Ślubowanie nowych policjantów - Aktualności - KPP Kędzierzyn Koźle

Aktualności

Ślubowanie nowych policjantów

Data publikacji 11.01.2021

14 nowych policjantów zasiliło kędzierzyńsko-kozielską Policję. Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci funkcjonariusze odbędą szkolenie podstawowe, po czym wrócą do naszej jednostki. Przypominamy, że dobór do Policji wciąż trwa.

Szeregi kędzierzyńsko-kozielskiej Policji zasiliło 14 nowych policjantów, w tym 5 kobiet. W piątek młodzi adepci uroczyście ślubowali na sztandar. Z uwagi na panujące obostrzenia, przebieg uroczystości miał uproszczoną formę.

Ślubowanie od młodych adeptów odebrał Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Podinsp. Hubert Adamek pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji podkreślając, że zobowiązali się strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Jednocześnie życzył im satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz sukcesów w służbie.

Teraz nowych funkcjonariuszy czeka kurs podstawowy. Po powrocie z policyjnych szkół będą dbać o bezpieczeństwo obywateli w naszym powiecie.

Przypominamy, że dobór do policji wciąż trwa. Dokumenty można składać całodobowo w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie i komisariacie.

  • Komendant gratuluje policjantowi
  • Dwie policjantki ślubują na sztandar
  • Komendant gratuluje policjantowi