Aktualności

Polijanci w Kędzierzynie-Koźlu zajęli III miejsce w województwie

Data publikacji 15.05.2017

11 drużyn i 44 policjantów wzięło udział w konkursie, który wyłonił najlepszych kryminalnych Opolszczyzny. Funkcjonariusze rywalizowali w 4 dyscyplinach z zakresu: pracy dochodzeniowo-śledczej, operacyjnej, techniki kryminalistycznej i nadzoru nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Policjanci musieli wykazać się także umiejętnościami strzeleckimi oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla zajęła 3 miejsce.

Eliminacje garnizonu opolskiego III Edycji Ogólnopolskich Zawodów „Policjant służby kryminalnej roku 2017” odbyły się 8 i 9 maja. Uczestniczyli w nich przedstawiciele wszystkich jednostek Policji z Opolszczyzny. Łącznie konkurowało 44 policjantów w 4-osobowych drużynach. Policjanci rywalizowali w takich kategoriach jak: praca dochodzeniowo-śledcza, praca operacyjna, technika kryminalistyczna i nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą

Policjanci z Kedzierzyna-Koźla zajęli bardzo dobre III miejsce. Natomiast w ogólnopolskim finale województwo opolskie reprezentować będą mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Dariusz Szelwicki osobiście pogratulował wszystkim zawodnikom.

Zwycięska drużyna pojedzie teraz do Piły. Tam – 6 i 7 czerwca w szkole policji – odbędzie się ogólnopolski finał. Trzymamy kciuki za reprezentantów Opolszczyzny!

 

  • konkurs służby kryminalnej
     
  • konkurs służby kryminalnej
     
  • konkurs służby kryminalnej