GIMNAZJALIŚCI MÓWIĄ STOP PRZEMOCY! - Aktualności - KPP Kędzierzyn Koźle

Aktualności

GIMNAZJALIŚCI MÓWIĄ STOP PRZEMOCY!

Data publikacji 26.05.2017

„ Stop Przemocy Rówieśniczej” pod takim tytułem w Miejskim Ośrodku Kultury w K- Koźlu odbył się finał konkursu filmowego organizowanego przez Komendę Powiatową Policji, w którym udział wzięli uczniowie szkól gimnazjalnych powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego.

W dniu 24.05.2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w K- Koźlu odbył się finał konkursu „Stop przemocy rówieśniczej” zorganizowany przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sierż. sztab. Pawła Szymkowiak oraz mł asp. Małgorzatę Cisowską.  W konkursie, który patronatem objęło Starostwo Powiatowe w K- Koźlu udział wzięli uczniowie 5 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu:  Gimnazjum Publiczne nr 7 z Blachowni, PG nr 6 z Cisowej, PG  z Gościęcina, PG z Solarni oraz PG nr 4 z K- Koźla. Zadaniem gimnazjalistów było nagranie kilkuminutowego filmu o tematyce przemocy w szkole. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 7 z K- Koźla na których jury złożone z przedstawicieli poszczególnych szkół, policjantów oraz głównego fundatora nagród przedstawiciela firmy SPOT-LIGHT oddało najwięcej głosów. Oprócz głównego fundatora i Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie Koźlu do projektu przyłączyły się banki PKO BP oraz PKO S.A. , których dyrektorzy przekazali  upominki  dla gimnazjalistów biorących udział w projekcie.

  Przeprowadzony konkurs jest jedną z wielu  form podejmowanych działań profilaktycznych zmierzających  do przeciwdziałania agresji w szkołach, którą na co dzień realizują policjanci zajmujący się profilaktyką. Przesłaniem konkursu  jest budowanie świata bez przemocy, świata szczęśliwie i bezpiecznie dorastających dzieci i młodzieży, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych a także możliwość  promowania profilaktyki przez młodzież oraz twórczego przedstawienia problemu jakim jest przemoc rówieśnicza.

Zwycięski film dostępny do obejrzenia :https://www.youtube.com/watch?v=CZTLTVanLOg

 

 

 • zdjecie poglądowe
  zdjecie poglądowe
 • zdjecie poglądowe
  zdjecie poglądowe
 • zdjecie poglądowe
  zdjecie poglądowe
 • zdjecie poglądowe
  zdjecie poglądowe
 • zdjecie poglądowe
  zdjecie poglądowe