Aktualności

Na komendzie samemu można sprawdzić trzeźwość

Data publikacji 29.11.2023

Samoobsługowy alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu jest dostępny dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie przekazane zostało przez Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Alkomat jest prosty w obsłudze i dostępny 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Warto z niego skorzystać jeśli mamy wątpliwości czy już możemy bezpiecznie usiąść za kierownicą.

W komendzie przy ul. Wojska Polskiego 18 w Kędzierzynie-Koźlu zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Jednostkę w ogólnodostępny alkomat wyposażył urząd miasta. Jest on dostępny dla wszystkich osób, które będą chciały sprawdzić, czy na pewno mogą usiąść za kierownicą.

Kierowcy, którzy decydują się na badanie stanu trzeźwości przed wyruszeniem w drogę, wykazują się dużą świadomością i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo innych. Dzięki takiej postawie na naszych drogach jest coraz bezpieczniej.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień po spożyciu alkoholu  może się on nadal w znajdować w naszym organizmie. 

Przypominamy!

- jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie

- w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony