KPP Kędzierzyn Koźle

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Fajerwerki a bezpieczeństwo

  Przed nami Sylwester oraz powitanie Nowego Roku. Aby były to chwile szczęścia i dobrej zabawy warto pamiętać o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 2. Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

  Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych naszego powiatu. Jest to czas kiedy zwiększa się zagrożenie kradzieży jednośladów. W ostatnich dniach policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o kradzieży kilku rowerów. Skradzione jednoślady  najczęściej były  pozostawione przed budynkami  wielorodzinnymi. Aby zapobiec utracie roweru warto go odpowiednio zabezpieczyć.

 3. "Bezpieczny przedszkolak" - konkurs plastyczny dla najmłodszych

  Do 18 czerwca 2024 roku przedszkolaki z Opolszczyzny mogą składać swoje prace plastyczne. Wszystko w ramach konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". Jego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a partnerami Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Fundacja Pro-Lege w Opolu. Wszystkie przedszkola zachęcamy do udziału w konkursie.

 4. Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku na DK40

  7 czerwca na DK40 w Pokrzywnicy doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z osobowym audi. 18-latka kierująca seatem podróżowała ze swoją 49-letnią matką. Niestety w wyniku zdarzenia obie kobiety poniosły śmierć. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze.

 5. „Furia” – nasz nowy czworonożny funkcjonariusz

  Pies – najlepszy przyjaciel człowieka, a dla policjantów nieoceniony partner w służbie. Od kilku dni kędzierzyńsko-kozielską Policję zasilił kolejny czworonożny funkcjonariusz. To owczarek niemiecki – Furia, której opiekunem jest sierż. Wojciech Durlak. Po ukończeniu specjalnego kursu, od kilku dni funkcjonariusz wraz ze swoim czworonożnym partnerem dba o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 6. Policjanci uratowali 16-latkę

  Ratowanie ludzkiego życia jest naszym priorytetem. Po raz kolejny udowodnili to kędzierzyńsko-kozielscy kryminalni. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zapobiegli tragedii i uratowali 16-latkę. Młoda kobieta chciała skoczyć z mostu. Pamiętajmy, że nie musimy zostać sami w trudnych dla nas chwilach. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach. Podajemy całodobowe numery telefonów, pod które możesz zadzwonić w chwili kryzysu.

 7. Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 48-latki

  Poszukiwania za zaginioną 48-latką z Kędzierzyna-Koźla mają szczęśliwy finał. Przez cztery dni kobiety szukało kilkudziesięciu policjantów, strażaków z państwowych i ochotniczych jednostek oraz specjalistyczne grupy poszukiwawcze. 48-latka została odnaleziona. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w działania poszukiwawcze.

 8. UTO i Hulajnogi elektryczne - nowe przepisy

  Urządzenia transportu osobistego (UTO), podobnie jak hulajnogi elektryczne, znalazły swoje miejsce w porządku prawnym. Przepisy regulujące status prawny urządzeń napędzanych elektrycznie wchodzą w życie 20 maja 2021 roku. Osoby je użytkujące zyskają zarówno prawa, jak i obowiązki.

Powrót na górę strony