KPP Kędzierzyn Koźle

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Uczcili pamięć inspektora Policji Państwowej w rocznicę jego śmierci

  24 marca przypada 64 rocznica śmierci inspektora PP Wiktora Ludwikowskiego. Aby uczcić jego pamięć Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubertem Adamkiem spotkali się z rodziną współtwórcy polskiej Policji i zapalili znicze na jego grobie.

 2. 54-latek miał 4 promile alkoholu w organizmie

  Aż 4 promile alkoholu w organizmie miał 54-latek, który spędził noc w policyjnym areszcie. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci wystąpią z wnioskiem o ukaranie mężczyzny do sądu. W ciągu ubiegłego roku funkcjonariusze zatrzymali do wytrzeźwienia aż 324 osoby.

 3. Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla

  Dzisiejszej nocy na DK40 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 36-letni kierujący stracił panowanie nad samochodem dostawczym i dachował. Niestety w wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

 4. Padła ofiarą oszustwa „na wypadek” – apelujemy o ostrożność!

  59-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla padła ofiarą oszustów, którzy wczoraj zadzwonili do niej na telefon stacjonarny. Kobieta straciła ponad 170 tys. złotych chcąc pomóc synowi, który rzekomo spowodował wypadek i potrzebował pilnie pieniędzy. Przypominamy, że ani Policja ani prokuratura nie działa w ten sposób i nie prosi o przekazywanie pieniędzy.

 5. XVII Międzygminny Turniej Piłki Nożnej

  W ubiegły piątek w ramach programu "Bezpieczna Gmina" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowiczkach policjanci przeprowadzili XVII Międzygminny Turniej Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych. Turniej zorganizowany został pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu, Wójtów Gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew oraz stowarzyszenia IPA Kędzierzyn-Koźle.

 6. Przez pośpiech stracił prawo jazdy

  Kierowca osobowej toyoty pędził przez miasto z prędkością 107 km/h. 47-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policjantom tłumaczył, że spieszy się z córką do szkoły. Pośpiech jest złym doradcą, dlatego przede wszystkim powinniśmy się kierować bezpieczeństwem.

 7. #Rozmawiaj#Reaguj - pierwsza kampania społeczna Państwowej Komisji ds. Pedofilii

  Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100 proc. odpowiedzialności jest po stronie sprawcy. Istotą pierwszej kampanii społecznej Państwowej Komisji jest rozbudzenie w dorosłych, w szczególności w opiekunach dzieci i młodzieży świadomości i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone. W szczególności, celem jest odbarczenie dzieci z poczucia winy i wstydu oraz zapobieganie ponownemu zranieniu po ujawnieniu sprawy. Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych.

 8. Poszukujemy świadków potrącenia pieszej

  Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy poszukują świadków wypadku drogowego z 14 marca br. Do zdarzenia doszło na ul. Dunikowskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Kierujący lexusem potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 65-latkę. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu pod numerem telefonu 47 863 42 03.

ucho
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
Powrót na górę strony