Aktualności

Jechał „pod prąd” obwodnicą miasta

Data publikacji 24.04.2023

W minionym tygodniu w sieci pojawiło się nagranie, na którym kierujący osobówką jedzie „pod prąd” obwodnicą Kędzierzyna-Koźla. Policjanci szybko ustalili kierującego tym pojazdem. To 84-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem. Mundurowi wystosowali także wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierującego.

W ubiegłym tygodniu na jednym z portali społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym kierujący samochodem osobowym poruszał się „pod prąd”. Ta niebezpieczna sytuacja została zarejestrowana na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, w miejscu gdzie droga podzielona jest na dwie dwupasmowe jezdnie. Pojazd poruszał się lewym pasem ruchu na odcinku, na którym ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h.

Policjanci widząc to nagranie w sieci i zarejestrowane na nim zachowanie kierującego, które mogło doprowadzić do tragedii, od razu podjęli czynności, aby ustalić kierowcę osobówki. Okazało się, że to 84-letni mieszkaniec naszego powiatu. Senior nie potrafił w racjonalny sposób wyjaśnić swojego zachowania.

Na szczęście niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie 84-latka nie doprowadziło do tragicznego wypadku. Jednak w związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego konto zasiliło 8 punktów karnych. Dodatkowo funkcjonariusze wystosowali wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

  • na zdjęciu druk mandatu karnego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.66 MB)

Powrót na górę strony