Aktualności

Zabezpieczono narkotyki których czarnorynkowa wartość mogła sięgać nawet 1 mln złotych

Data publikacji 06.10.2022

Kryminalni z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zabezpieczyli ponad 25 kilogramów narkotyków. Marihuana o czarnorynkowej wartości około 1 mln złotych została zabezpieczona na terenie jednej z gmin w naszym powiecie W tej sprawie policjanci zatrzymali 23-latka, który od niedawna mieszkał w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu uzyskali informację, że jeden z mieszkańców naszego miasta może mieć związek z przestępczością narkotykową i posiadać znaczną ilość marihuany. Informacje policjantów potwierdziły się podczas przeszukania mieszkania 23-latka. Młody mężczyzna, który do niedawna mieszkał w województwie śląskim, posiadał przy sobie niemal 400 gramów marihuany.

W wyniku dalszej pracy na terenie jednej z gmin kryminalni ujawnili plantację konopi. Z leśnej uprawy funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy, a także ponad 25 kilogramów marihuany.

W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. 23-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty związane z posiadaniem i przetwarzaniem konopi innych niż włókniste. Szacowana czarnorynkowa wartość narkotyku, który dzięki pracy policjantów nie trafi na rynek to około 1 mln złotych.

To nie jedyna tak duża sprawa realizowana przez kędzierzyńsko-kozielskich funkcjonariuszy. W ubiegłym roku kryminalni z kozielskiego komisariatu zabezpieczyli blisko 20 kilogramów marihuany i amfetaminę. Więcej informacji na temat tej sprawy na: https://kedzierzyn-kozle.policja.gov.pl/ok/kpp-kedzierzyn-kozle/aktualnosci/31780,Wyeliminowali-z-czarnego-rynku-blisko-20-kg-narkotykow.html?search=65511919334 .

  • plantacja konopi i zabezpieczony susz
  • plantacja konopi i zabezpieczony susz
  • plantacja konopi i zabezpieczony susz
  • plantacja konopi i zabezpieczony susz
  • plantacja konopi i zabezpieczony susz
  • plantacja konopi i zabezpieczony susz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.56 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony