Aktualności

Wyeliminowali z czarnego rynku blisko 20 kg narkotyków

Data publikacji 03.02.2021

Blisko 20 kilogramów różnych narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Kędzierzyna-Koźla. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny tymczasowy areszt. Teraz muszą się liczyć z karą nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu podczas czynności operacyjnych ustalili, że dwóch mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego ma posiadać znaczną ilość środków odurzających.

Informacje policjantów potwierdziły się. W środę (27 stycznia) mężczyźni zostali zatrzymani na terenie naszego powiatu. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów amfetaminy i blisko 19,5 kilograma marihuany.

W ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu ustalono również, że zatrzymani dodatkowo mieli rozprowadzić około kilograma marihuany oraz dwóch kilogramów amfetaminy.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielenia narkotyków innym osobom. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny tymczasowy areszt.

  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • Zabezpieczona marihuana posegregowana w woreczkach leży w depozycie
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.2 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony