Aktualności

Blisko 1,5 promila, sądowy zakaz i szereg wykroczeń

Data publikacji 28.04.2023

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobówki. Badanie trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie 32-latka. Posiadał on także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo uzyskaliśmy nagranie z rajdu mężczyzny ulicami miasta. Zarejestrowanym szeregiem wykroczeń drogowych zajmie się zespół do spraw wykroczeń.

27 kwietnia policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy odebrali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który ma jeździć ulicami miasta. Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Kierujący osobowym mitsubishi został poddany badaniu trzeźwości. Wynik badania potwierdził informację ze zgłoszenia. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec naszego powiatu miał niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości przewoził swoim samochodem troje pasażerów. Dodatkowo mundurowi ustalili, że posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 32-latek odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

Dzisiaj w sieci pojawiło się również nagranie, na którym widać rajd 32-latka ulicami miasta. Szeregiem wykroczeń, w tym jazdą „pod prąd” na rondzie i niestosowaniem się do linii podwójnej ciągłej, zajmie się teraz zespół do spraw wykroczeń.

Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, lekceważenie przepisów drogowych i brawurowa, niebezpieczna jazda są skrajnie nieodpowiedzialne i mogą doprowadzić do tragedii. Dlatego apelujemy o rozsądek i respektowanie przepisów.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.13 MB)

Powrót na górę strony