Aktualności

Ukradł instrument ze szkoły - amator muzyki zatrzymany

Data publikacji 02.04.2024

27-letni mężczyzna skradł flet poprzeczny z jednej ze szkół w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Amator muzyki postanowił wykraść również nuty, te jednak były szczelnie zamknięte w szkolnej szafce. Kryminalni z kędzierzyńsko - kozielskiej Policji szybko ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Odzyskali również skradziony instrument o wartości blisko 1300 złotych.

18 marca br. policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zostali powiadomieni, że w jednej ze szkół skradziono instrument muzyczny oraz usiłowano włamać się do szafki, w której znajdowały się nuty. Wartość skradzionego fletu poprzecznego oszacowano na 1300 zł.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Policjanci zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić ich na trop przestępcy.

Praca kryminalnych szybko przyniosła efekty. Już następnego dnia funkcjonariusze ustalili, że związek z tą sprawą może mieć 27-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Amator muzyki został zatrzymany. Policjanci odzyskali również skradziony instrument, który został sprzedany w lombardzie.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyny czyn, którego miał dopuścić się zatrzymany. 27-latek miał kraść również kosmetyki oraz drogi alkohol. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 4 zarzutów, do których się przyznał. Wartośc sklepowych strat oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa 27 - latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony