Aktualności

Dni otwarte w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie

Data publikacji 17.06.2024

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otworzyli drzwi komendy dla uczniów klas mundurowych. Młodzi adepci mogli zobaczyć sprzęt używany w codziennej służbie oraz porozmawiać z policjantami różnych wydziałów o ich pracy. Osoby zainteresowane służbą w Policji mogły również dowiedzieć się w jaki sposób dołączyć do naszych szeregów.

Służba w Policji to atrakcyjna propozycja dla osób szukających swojej drogi zawodowej. Dlatego w murach kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zagościli wczoraj uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. To szkoła, z którą kędzierzyńsko-kozielscy policjanci współpracują od dawna, a jej absolwenci służą w naszych szeregach. 

Młodzież przywitał Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Hubert Adamek, który zachęcał młodych ludzi stojących przed wyborem ścieżki zawodowej do wstąpienia w szeregi Policji.

Podczas wizyty w komendzie uczniowei mogli przekonać się, że Policja jest formacją, która zajmuje się szerokim wachlarzem zagadnień i pracują w niej pracują w niej specjaliści z wielu dziedzin.

Uczniowie klas mundurowych mieli okazję porozmawiać z policjantami ruchu drogowego oraz wydziału prewencji, których najczęściej można spotkać na drogach. Policjanci drogówki pokazali im jak działają urządzenia do pomiaru prędkości i trzeźwości kierujących oraz opowiedzieli jak wygląda ich praca podczas obsługi zdarzeń drogowych. Mieli również okazję zobaczyć jak policyjny przewodnikpracuje ze swoim psem. Instruktor strzelectwa prezentował i tłumaczył zasady działania jednostek broni używanych w Policji. Podczas zwiedzania budynku uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz  dyżurkę, która jest centrum dowodzenia każdej komendy Policji. Technik kryminalistyki zainscenizował dla naszych gości ,, miejsce zbrodni”, gdzie każdy z nich mógł się wcielić w rolę śledczego.  Specjalista  tłumaczył  jak  zbierane i zabezpieczane są ślady kryminalistyczne na miejscu zdarzenia, niezbędne do rozwiązania wielu spraw. 

Podsumowaniem wizyty było spotkanie z pracownikami Zespołu Doboru. W tym miejscu był czas na rozmowę i pytania odnośnie procesu rekrutacji, warunków jakie musi spełniać kandydat do służby. Poruszane były również kwestie finansów oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Przypominamy, że rekrutacja do Policji nadal trwa. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz stronie opolskiej Policji w zakładce "Dobór do służby w Policji".

  • uczniowie klas mundurowych w komendzie
  • uczniowie klas mundurowych w komendzie
  • uczniowie klas mundurowych w komendzie
  • uczniowie klas mundurowych w komendzie
  • uczniowie klas mundurowych w komendzie
  • uczniowie klas mundurowych w komendzie
Powrót na górę strony