Finał konkursu profilaktycznego "NIE dla cyberprzemocy"
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zorganizowali konkurs filmowy „NIE dla cyberprzemocy”. Podczas finału, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury wyświetlono na ekranie kinowym wszystkie filmy biorące udział w konkursie. W tym roku zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Konkurs ten jest jedną z wielu form podejmowanych przez policjantów działań profilaktycznych zmierzających do przeciwdziałania przemocy w internecie.
W piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu odbył się finał konkursu „NIE dla cyberprzemocy”. Jego organizatorami byli mł. asp. Paweł Szymkowiak oraz asp. Małgorzata Cisowska, którzy na co dzień w kędzierzyńsko-kozielskiej policji zajmują się profilaktyką społeczną. Przedsięwzięcie to zostało objęte patronatem Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Do konkursu przystąpili uczniowie z 7 szkół naszego powiatu: z zespołu szkolno-przedszkolnego w Większycach i Pawłowiczkach, szkoły podstawowej Nr 9, Nr 12 i Nr 16 w Kędzierzynie-Koźlu oraz szkoły podstawowej w Cisku i Dziergowicach.
Zadaniem uczniów było nagranie kilkuminutowego profilaktycznego filmu na temat cyberperzemocy. Wszystkie biorące udział w konkursie filmy były wyświetlane na ekranie kinowym.
Poziom przygotowanych przez młodzież filmów był bardzo wysoki. W tym roku zwyciężyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Natomiast trzecie miejsce zajęli ubiegłoroczni laureaci ze Szkoły Podstawowej w Cisku. Przyznano także wyróżnienie dla drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowiczkach. Zwycięskie filmy będziemy publikować na naszym facebooku. Zachęcamy do obejrzenia.
Przeprowadzony konkurs jest jedną z wielu form podejmowanych przez policjantów działań profilaktycznych zmierzających do przeciwdziałania przemocy w Internecie. Jego głównym celem jest zwiększenie u dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kształtowanie umiejętności prawidłowego reagowania na występujące w sieci zagrożenia.
Dzięki działaniom profilaktycznym policjanci starają się budować u młodych ludzi poczucie własnej wartości oraz wskazują jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Dodatkowo taki konkurs daje młodzieży możliwość promowania profilaktyki rówieśniczej oraz twórczego przedstawienia problemu jakim jest cyberprzemoc.