Podsumowanie akcji „Wszystkich Świętych”
Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci podsumowali tegoroczne działania pod nazwą „Wszystkich Świętych”, które trwały cztery dni – od 31 października do 3 listopada. Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych.
W tym czasie funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość uczestników ruchu. Podczas każdej kontroli sprawdzano również, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Działania funkcjonariuszy oraz innych służb w tym okresie polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi patrolowali również same nekropolie – o bezpieczeństwo odwiedzających groby dbali zarówno funkcjonariusze umundurowani, jak i nieumundurowani. Wszystko po to, by ten czas przebiegł spokojnie i bezpiecznie.
W trakcie akcji na drogach powiatu doszło do jednego wypadku drogowego oraz 8 niegroźnych w skutkach kolizji. Policjanci skontrolowali również trzeźwość 177 kierowców oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.
Funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali także dwóch kierowców, którzy nie powinni w ogóle wsiadać za kierownicę. Jeden z nich to 32-letni kierujący volkswagenem, który w Ortowicach przekroczył dozwoloną prędkość, a na dodatek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów - mężczyzna został zatrzymany i w trybie przyspieszonym trafi przed sąd. Następny był 26-letni mieszkaniec powiatu kierujący toyotą, który jak się szybko okazało miał cofnięte uprawnienia do kierowania – on również odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.
