Aktualności

Bomba w szpitalu - ćwiczenia służb ratowniczych

Data publikacji 30.09.2019

Na jednym ze szpitalnych oddziałów podłożono ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, jakie zostały przeprowadzone przez służby ratownicze z Kędzierzyna-Koźla. Brali w nich udział policjanci, pracownicy szpitala, strażacy oraz uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Tego typu działania pozwalają na doskonalenie współpracy odpowiednich służb, by w razie wystąpienia realnego zagrożenia mogły skutecznie działać.

W Kędzierzynie-Koźlu odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe. Szkolenie zostało przeprowadzone na jednym z oddziałów kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala. Brali w nim udział policjanci, pracownicy szpitala, strażacy oraz uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Według scenariusza, pracownicy służby zdrowia zauważyli na oddziale podejrzany pakunek. Natychmiast o tym zaalarmowali policjantów oraz strażaków, którzy po przybyciu na miejsce rozpoczęli realizację przydzielonych im zadań. W rolę ewakuowanych pacjentów wcielili się uczniowie z klasy mundurowej ze sławęcickiego liceum.

Celem piątkowych ćwiczeń było usprawnienie praktycznych umiejętności na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. Służby mogły sprawdzić przygotowanie do działania w razie realnego zagrożenia. Dla wszystkich uczestników była to również możliwość wymiany doświadczeń, a także do wypracowania optymalnych zasad współdziałania.

  • Policjanci idą do szpitala, gdzie zgłoszono podłożenie ładunku wybuchowego
  • Policjanci, strażacy, pracownicy SPZOZ oraz uczeniowie klasy mundurowej stoją w miejscu wyznaczonej ewakuacji
  • Policjanci sprawdzają szpital
  • Policjanci sprawdzają szpital
  • Policjant rozmawia przez radiostację
  • Radiowozy i wozy strażackie stoją przy szpitalu
Powrót na górę strony