Aktualności

Spotkanie w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Data publikacji 28.01.2020

Kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” przeprowadzili profilaktycy z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy. Kampania, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą, którego głównym tematem były zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Asp. Małgorzata Cisowska i mł. asp. Paweł Szymkowiak rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach zdrowotnych, konsekwencjach prawnych oraz o skutkach społecznych, wynikających z uzależnień i zażywania środków psychoaktywnych. Jednym z istotnych elementów tego spotkania była prezentacja spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Podczas prelekcji policyjni profilaktycy podkreślali, że narkotyki i dopalacze są trucizną. Każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po ich zażyciu. Dodatkowo są one przyczyną wielu konfliktów oraz zaburzeń psychicznych.

Dlatego też funkcjonariusze przekonywali młodzież, że nie warto próbować. Jeden raz może prowadzić do uzależnienia, a to już pociąga za sobą szereg konsekwencji na wiele lat. Żadna chwila pod wpływem środków odurzających nie zastąpi życia w trzeźwości.

Podczas kolejnego etapu spotkania funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej. W tym zakresie omówił sytuacje w których najczęściej może dochodzić do łamania prawa, a także przypomniał nastolatkom, że zachowania zabronione pociągają za sobą konsekwencje prawne. Jednocześnie przekonując ich, że młodzi ludzie zawsze mają wybór i dobre wzory, z których warto brać przykład.

  • Policjanci z dyrektorką stoją na auli przed młodzieżą
  • Młodzież ogląda film
  • Plakat dotyczący uzależnień
Powrót na górę strony