Reakcja świadka pomogła w szybkim zatrzymaniu mężczyzny - Aktualności - KPP Kędzierzyn Koźle

Aktualności

Reakcja świadka pomogła w szybkim zatrzymaniu mężczyzny

Data publikacji 05.08.2020

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu usłyszał 59-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W jego szybkim zatrzymaniu pomogła reakcja świadka, który poinformował policjantów o zdarzeniu. Mężczyzna został już przesłuchany. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawiania wolności

W poniedziałek (3.08), około godz. 5:30 rano, policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do jednego ze sklepów na terenie Kędzierzyna-Koźla. Jak ustalili funkcjonariusze, nieznany wówczas mężczyzna wybił w oknie szybę, a gdy chciał dostać się do środka, został spłoszony. Policjanci, którzy wykonywali na miejscu czynności, szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli za nim poszukiwania. Informacje te zostały także przekazane wszystkim patrolom w mieście.

Chwilę później, kilka ulic dalej, funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli szukanego mężczyznę. 59-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został zatrzymany.

Mężczyzna został już przesłuchany. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Grozi mu za to kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.