Aktualności

Kolejne spotkania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 28.09.2020

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą cały czas działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzielnicowi i funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką odwiedzili pierwszoklasistów ze szkół podstawowych nr 19 i 6 w Kędzierzynie-Koźlu. Policjanci podczas takich spotkań mówią między innymi, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, uczą wzywać pomocy poprzez numer alarmowy 112 oraz zachęcają do noszenia elementów odblaskowych. Z kolei dzieci podarowały funkcjonariuszom wykonane przez siebie piękne laurki.

Stałym elementem działań akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania funkcjonariuszy z uczniami szkół podstawowych oraz przedszkolakami.

Podczas takich spotkań policjanci przypominają najmłodszym w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg. Radzą jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, na które dzieci narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu.

W trakcie rozmów z uczniami mundurowi zachęcają do noszenia elementów odblaskowych oraz tłumaczą dlaczego są one tak ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przypominają również dzieciom numer alarmowy 112 oraz wskazują jak z niego korzystać oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Jedne z takich zajęć odbyły się ostatnio w szkołach podstawowych nr 6 i 19. W trakcie spotkań dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Pomimo młodego wieku, doskonale znały odpowiedzi na zadawane pytania.

Na koniec spotkania policjanci wręczyli pierwszoklasistom odblaski oraz książeczki edukacyjne. Dzieci natomiast podarowały funkcjonariuszom wykonane przez siebie piękne laurki.

  • Laurki wykonane przez dzieci leżą są porozkładane na stole
  • Policjanci stoją w uczniami klas pierwszych ubranymi w kamizelki odblaskowe
  • Policjant wręcza dzieciom siedzącym w ławkach szkolnych książeczki edukacyjne
  • Policjant pokazuje uczniom planszę na której są znaki drogowe
  • Na środku klasy stoi policjant z uczniem, którzy mają podniesioną rękę do góry
  • Policjantka wręcza dzieciom siedzącym w ławkach odblaski
  • Policjantka stoi na środku klasy
  • Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe pod opieką policjantki i nauczycielek przechodzą przez przejście dla pieszych
  • Grupowe zdjęcie na którym jest policjant, policjantka oraz dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe
Powrót na górę strony