Aktualności

Pomagamy, chronimy i ratujemy życie

Data publikacji 16.11.2021

Tam, gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc, na miejsce są kierowane służby ratunkowe. Często jako pierwsi docierają policjanci z prewencji. Tak było i tym razem. Liczyła się każda sekunda. Dzięki natychmiastowej reakcji dzielnicowych, mężczyzna który chciał targnąć się na swoje życie został uratowany.

Dzielnicowi w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Pomagają i chronią kiedy dostrzegają przemoc, interweniują tam, gdzie jest łamane prawo. Ratują zdrowie i życie ludzkie, kiedy jest ono zagrożone. Tak było podczas piątkowej służby, kiedy tuż po godzinie 11:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna chce się targnąć na swoje życie.

Gdy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres i usłyszeli dobiegające z piwnicy hałasy szybko tam zbiegli. W pomieszczeniu przebywał mężczyzna, który miał już założoną na szyi pętlę. Funkcjonariusze natychmiast do niego podbiegli i go powstrzymali. Na miejsce przybyła załoga pogotowia. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków.

Pamiętajmy, że kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Wsparcie można uzyskać także pod bezpłatnymi telefonami zaufania:

  • 116 123 - kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111 - kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Powrót na górę strony