Aktualności

Rady dotyczące bezpieczeństwa w prezencie

Data publikacji 22.12.2022

Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli Policji, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając różnymi metodami wyłudzają pieniądze. Aby zapobiegać tego typu przestępstwom policjanci podejmują wiele działań profilaktycznych. Okazją do kolejnych działań są nadchodzące święta. Tym razem policjanci przygotowali wspólnie z firmą Cewe specjalne zawieszki do prezentów, które dodatkowo zawierają ostrzeżenia przed działaniami oszustów. Rady skierowane są do seniorów oraz osób korzystających z internetu.

Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli Policji, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając różnymi metodami wyłudzają pieniądze. Pokrzywdzeni nierzadko tracą w ten sposób wszystkie swoje oszczędności. Na oszustwa narażony jest każdy z nas. Przestępcy cały czas szukają nowych sposobów by się naszym kosztem wzbogacić. Pod różnymi pretekstami wydzwaniają do nas. Swoje metody wykorzystują również w internecie.

Aby zapobiegać tego typu przestępstwom policjanci podejmują wiele działań profilaktycznych. Funkcjonariusze  starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym regionie, by przestrzec ich przed oszustami i wskazać jak postępować, gdy ktoś będzie  chciał  od nich wyłudzić pieniądze.

Okazją do kolejnych działań są nadchodzące święta. Tym razem policjanci przygotowali wspólnie z firmą Cewe specjalne zawieszki do prezentów, które dodatkowo zawierają ostrzeżenia przed działaniami oszustów. Rady skierowane są do seniorów oraz osób korzystających z internetu. Zawieszki te policjanci rozdawali osobom robiącym przedświąteczne zakupy w galerii handlowej. Do działań profilaktycznych włączyło się także kilka sklepów, w których funkcjonariusze zostawili zawieszki. Będą one dołączane do zakupów.

Pamiętajmy, oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. Dlatego też, informujmy starsze osoby o tym, że przestępcy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z żądaniem pieniędzy. Na oszustwa narażone są również osoby korzystające z internetu. Tą grupę osób przestrzegajmy przed wchodzeniem na przesłane linki, podawaniem danych do bankowości elektronicznej. Zachęcajmy ich również do zachowania ostrożności podczas internetowych zakupów.

  • na zdjęciu dwoje policjantów wręcza zawieszki na prezenty pracownikowi sklepu
  • na zdjęciu dwoje policjantów wręcza zawieszki na prezenty kobiecie z dzieckiem
  • na zdjęciu policjantka wręcza zawieszki pracownicy sklepu
  • na zdjęciu dwie policjantki wręczają zawieszki na prezenty starszemu mężczyźnie
  • na zdjęciu dwie policjantki wręczają zawieszki na prezenty dwóm mężczyznom
  • na zdjęciu policjantka wręcza zawieszki na prezenty pracownicy sklepu
  • na zdjęciu policjantka wręcza zawieszki na prezenty dwóm pracownicom sklepu
  • na zdjęciu prezenty z zawieszkami
  • na zdjęciu prezenty pod choinką
Powrót na górę strony