Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony rower

Data publikacji 02.01.2023

61-letni rowerzysta jadąc po zmroku bez oświetlenia, został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że mężczyzna znany policjantom z licznych kradzieży poruszał się kradzionym jednośladem. Rower warty niemal 2 000 złotych został odzyskany i zabezpieczony. Ponadto tego samego dnia 61-latek miał ukraść alkohol i artykuły spożywcze o wartości blisko 500 złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

30 grudnia w porze nocnej policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy patrolowali ulice miasta. W centrum zauważyli poruszającego się po drodze rowerzystę, który nie miał wymaganego oświetlenia. Mając na uwadze bezpieczeństwo cyklisty, zatrzymali go do kontroli.

W trakcie czynności mundurowi sprawdzili w policyjnych bazach danych 61-letniego mężczyznę oraz jednoślad. Okazało się, że rower warty blisko 2 000 złotych został skradziony w czerwcu 2022 roku jednemu z mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Rowerzysta tłumaczył, że to on zgłosił kradzież należącego do niego jednośladu, jednak po kilku dniach znalazł go pod blokiem. Jak stwierdził, zapomniał o tym fakcie poinformować Policję.

Ponadto 61-latek kilka godzin wcześniej dopuścił się kradzieży sklepowej. Jego łupem padł alkohol i artykuły spożywcze o łącznej wartości niemal 500 złotych. Znając mężczyznę z licznych interwencji tego typu oraz widząc informacje zawarte w policyjnych systemach, mundurowi nie uwierzyli w jego wersję kradzieży roweru.

Jednoślad został odzyskany i zabezpieczony. Po zakończeniu przez policjantów niezbędnych czynności wróci do właściciela. Natomiast sam cyklista odpowie za swoje czyny przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony