Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wielkanocny weekend na drogach naszego powiatu
Za nami świąteczny weekend. Od piątku do poniedziałku na drogach naszego powiatu doszło do 8 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość ponad 180 kierujących. Niestety troje z nich zdecydowało się kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Kędzierzyn-Koźle -
Wielkanocne życzenia Kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Życzenia świąteczne dla funkcjonariuszy, pracowników Policji, emerytów i rencistów policyjnych, a także mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Huberta Adamka oraz zastępcy - nadkom. Magdaleny Pławiak-Woda.
Kędzierzyn-Koźle -
Kultura za kierownicą i służba w Policji. O tym rozmawialiśmy z uczniami kozielskiej Żeglugi
Wczoraj mieliśmy okazję porozmawiać z uczniami Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie został zorganizowany event z okazji Dnia Grzeczności za Kierownicą. Tematem przewodnim spotkania było oczywiście zachowanie kierowców i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jednak poza bezpieczeństwem i kulturą na drodze zachęcaliśmy także młode osoby do związania swojej przyszłości z policyjnym mundurem.
Kędzierzyn-Koźle -
Bezpieczne Święta Wielkanocne
Święta Wielkanocne to czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Odwiedzamy najbliższych i wyjeżdżamy, aby odpocząć. W tej radosnej, świątecznej atmosferze nie zapominajmy jednak o najistotniejszym - szeroko pojętym bezpieczeństwie.
Kędzierzyn-Koźle -
Kto jest twoim SuperDzielnicowym?
Telewizja Puls, ekipa serialu „Dzielnica Strachu” i Komenda Główna Policji inicjują akcję społeczną #DzielnicaBEZstrachu.
KGP -
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i służbie w Policji
Policjanci z naszej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Mostowej 7 w Kędzierzynie-Koźlu. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Oprócz omówienia najważniejszych przepisów, policjanci zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi.
Kędzierzyn-Koźle -
Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży
Policjantem jest się nie tylko na służbie, ale i poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Policjant robiąc zakupy w jednym z marketów na terenie miasta, został poinformowany przez pracownika sklepu o kradzieży, do której doszło chwilę wcześniej. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariusza doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży.
Kędzierzyn-Koźle -
Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
KGP -
Zwrócili zagubionego czworonoga właścicielce
Do mundurowych pełniących służbę na nocnej zmianie podszedł zbłąkany pies. Nie widząc w pobliżu właściciela, policjanci zaopiekowali się czworonogiem. Na obroży zauważyli zawieszkę z numerem kontaktowym do właścicielki. Zwierzak cały i zdrowy został przekazany w jej ręce.
Kędzierzyn-Koźle -
Zapowiedź działań "Bezpieczni piesi na przejściach"
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Realizując to zadanie, aby wyeliminować niebezpieczne sytuacje na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych z udziałem pieszych w najbliższy piatek, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wojewódzkie działania pn. "Bezpieczni piesi na przejściach"
KWP