Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci odzyskali skradziony rower
61-letni rowerzysta jadąc po zmroku bez oświetlenia, został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że mężczyzna znany policjantom z licznych kradzieży poruszał się kradzionym jednośladem. Rower warty niemal 2 000 złotych został odzyskany i zabezpieczony. Ponadto tego samego dnia 61-latek miał ukraść alkohol i artykuły spożywcze o wartości blisko 500 złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Kędzierzyn-Koźle -
Rozważnie na drodze w Sylwestra i Nowy Rok
Jak co roku w Sylwestra i Nowy Rok policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że każdy z nas ma na nie wpływ. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy wyruszający na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów.
Kędzierzyn-Koźle -
Świąteczny weekend na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego
Za nami świąteczny weekend. Od czwartku do poniedziałku na drogach naszego powiatu doszło do 12 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość ponad 70 kierujących. Zatrzymali także 5 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Kędzierzyn-Koźle -
Nie zatrzymał się do kontroli, nie miał uprawnień, a w kieszeni trzymał narkotyki
34-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy policjanci go zatrzymali tłumaczył, że spanikował bo nie ma uprawnień. Okazało się również, że posiadał przy sobie marihuanę. Z uwagi na to, że mężczyzna mógł kierować pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do badań. Teraz 34-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Kędzierzyn-Koźle -
Ponad 3 promile i jazda zakończona w rowie
49-letni obywatel Ukrainy wypadł z drogi osobowym volkswagenem - miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Policjanci apelują, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Pamiętajmy o tym i zadbajmy o to, aby każdy mógł spędzić te święta w rodzinnej i spokojnej atmosferze.
Kędzierzyn-Koźle -
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom, pracownikom Policji, emerytom i rencistom policyjnym, przedstawicielom związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji.
KGP -
Świąteczne i Noworoczne życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz jego zastępców
Życzenia dla policjantów, pracowników Policji, emerytów, rencistów policyjnych oraz mieszkańców Opolszczyzny od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Rafała Kochańczyka oraz jego zastępców, insp. Rafała Stanisławskiego, mł. insp. Jacka Basika i insp. Bartłomieja Burniaka.
KWP -
Świąteczne i Noworoczne życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Huberta Adamka dla policjantów, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
Kędzierzyn-Koźle -
Ruszyła ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”
W tym roku już po raz szósty rusza ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
KGP -
Rady dotyczące bezpieczeństwa w prezencie
Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli Policji, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając różnymi metodami wyłudzają pieniądze. Aby zapobiegać tego typu przestępstwom policjanci podejmują wiele działań profilaktycznych. Okazją do kolejnych działań są nadchodzące święta. Tym razem policjanci przygotowali wspólnie z firmą Cewe specjalne zawieszki do prezentów, które dodatkowo zawierają ostrzeżenia przed działaniami oszustów. Rady skierowane są do seniorów oraz osób korzystających z internetu.
Kędzierzyn-Koźle