Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ochrona znaku czerwonego krzyża
W związku z przypadkami nadużywania przez podmioty nieuprawnione znaku czerwonego krzyża, należy wskazać, że prawo do używania znaku czerwonego krzyża jako rozpoznawczego i ochronnego przysługuje tylko w przypadkach i na zasadach określonych w międzynarodowym prawie humanitarnym.
KGP -
Kompletny brak rozsądku na drodze – 162 km/h w terenie zabudowanym i z 2 promilami za kierownicą
Świąteczny weekend na drogach naszego powiatu upłynął bez poważnych zdarzeń. Jednak nie obyło się bez kierowców, którzy wykazali się brawurą i brakiem rozsądku za kierownicą. Jeden z nich pędził z prędkością 162 km/h w obszarze zabudowanym, a drugi wsiadł na rower mając ponad 2 promile alkoholu.
Kędzierzyn-Koźle -
Przewoził ponad tonę nielegalnego tytoniu
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali 44-letniego kierowcę busa, który przekroczył prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec naszego miasta przewoził ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące przewożenia nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 1,2 mln złotych.
Kędzierzyn-Koźle -
Wielkanocne życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Życzenia świąteczne dla funkcjonariuszy, pracowników Policji, emerytów i rencistów policyjnych, a także mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Huberta Adamka.
Kędzierzyn-Koźle -
Wielkanocne życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu
Świąteczne życzenia dla Policjantów oraz Pracowników Cywilnych Opolskiej Policji od nadinsp. dra Rafała Kochańczyka - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.
KWP -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji, zwraca się do policjantów, policjantek oraz pracownic i pracowników cywilnych przekazując życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
KGP -
Aby święta były bezpieczne
Przed nami Święta Wielkanocne, w czasie których wyjeżdżamy aby odwiedzić rodzinę i odpocząć, a zakupy zdarza nam się robić w pośpiechu i roztargnieniu. W okresie przedświątecznym często zapominamy o najważniejszym – bezpieczeństwie. Dlatego apelujemy o ostrożność i rozsądek, bo przecież każdy z nas chciałby żeby te święta upłynęły w spokojnej i miłej atmosferze. Oto kilka przydatnych rad, które pomogą uniknąć przykrych sytuacji.
Kędzierzyn-Koźle -
Jechał za szybko – był poszukiwany
Policjanci z ruchu drogowego wyjechali jednośladami na drogi naszego powiatu. W gminie Cisek sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonych prędkości. Dla jednego z nich kontrola spowodowana zbyt szybką jazdą, skończyła się zatrzymaniem. Okazało się, że 56-latek był poszukiwany i najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu.
Kędzierzyn-Koźle -
Czy wiedzieliście, że...
Insp. PP Wiktor Ludwikowski, który był twórcą polskiej Policji przedwojennej oraz ojcem daktyloskopii i wybitnym kryminologiem, był mieszkańcem Kędzierzyna-Koźla. W tym mieście osiedlił się po II wojnie światowej, a po śmierci został pochowany na kozielskim cmentarzu. Jego imieniem nazwano most nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu.
Kędzierzyn-Koźle -
Uświadamiali o zagrożeniach w sieci i odpowiedzialności prawnej nieletnich
Profilaktycy z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy odwiedzili wczoraj uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Solarni. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o cyberzagrożeniach. Poruszyli także temat demoralizacji oraz odpowiedzialności prawnej młodych osób.
Kędzierzyn-Koźle