Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nowa metoda działania oszustów! Do niecnych celów wykorzystują pandemię Covid-19! Nie daj się oszukać!
Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.
-
Z życzeniami i cennymi radami z okazji Dnia Babci i Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka policjanci z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z przedszkolami przygotowali specjalne kartki okolicznościowe. Oprócz życzeń, znajdują się na nich cenne rady dotyczące bezpieczeństwa oraz piękne rysunki przedszkolaków. Już dziś i jutro dzieci będą miały doskonałą okazję, by wręczyć je swoim dziadkom. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia!
Kędzierzyn-Koźle -
Nietrzeźwy rowerzysta ukarany według nowego taryfikatora
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.
Kędzierzyn-Koźle -
Stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h.
Kędzierzyn-Koźle -
Wykaz miejsc kontroli autokarów w naszym województwie
Zbliżają się ferie zimowe w naszym województwie. Od początku lutego dzieci i młodzież szkolna uda się na zimowy wypoczynek. Zapewne wiele z naszych pociech wyjedzie w tym czasie na wycieczki i zimowiska. Aby ich transport był bezpieczny i sprawny zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów. O takiej potrzebie najlepiej poinformować nas parę dni wcześniej. Poniżej pełna lista miejsc kontroli i numerów telefonów.
KWP -
Dzielnicowi kontrolują zamarznięte zbiorniki wodne
Niskie temperatury spowodowały, że na zbiornikach wodnych pojawił się lód. Wchodzenie na zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niesie za sobą niebezpieczeństwo. Dlatego dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla kontrolują rejony zbiorników wodnych oraz rzek znajdujących się na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie ma na nich bawiących się dzieci, młodzieży lub wędkarzy.
Kędzierzyn-Koźle -
Groził, że odbierze sobie życie. Pomogli negocjatorzy
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali informacje, że jeden z mieszkańców chce odebrać sobie życie. Nie było wiadomo gdzie mężczyzna się znajduje. Funkcjonariusze szybko odnaleźli 34-latka, który siedział na krawędzi dachu i krzyczał, że z niego skoczy. Do działań wkroczyli policyjni negocjatorzy, którzy nie dopuścili do tragedii. Mężczyzna został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala.
Kędzierzyn-Koźle -
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog”
W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
KGP -
Zdrowi i bezpieczni w czasach pandemii - #PosłuchajSpecjalisty cz. 2
Policjanci od pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce są na pierwszej linii w walce z epidemią. Tak było podczas kontroli na przejściach granicznych, w licznych akcjach rozdawania maseczek, przy sprawdzaniu osób na kwarantannie czy pomocy w organizowaniu punktów szczepień. Wszystko po to, aby ofiar COVID-19 było jak najmniej. Co jeszcze każdy z nas może zrobić, by ograniczyć skutki epidemii w Polsce? Odpowiadając na to pytanie, warto najpierw posłuchać specjalistów - zapraszamy do obejrzenia filmu.
KWP -
Nie bądźmy obojętni na osoby narażone na wychłodzenie
Niskie temperatury to śmiertelne zagrożenie dla osób pozostających w kryzysie bezdomności, które szukają schronienia by przetrwać zimę. Dlatego też policjanci wraz ze strażą miejską regularnie sprawdzają, jak takie osoby radzą sobie w tym ciężkim dla nich czasie. Za każdym razem mundurowi rozmawiają z potrzebującymi i wskazują adresy instytucji, w których bezdomni mogą liczyć na pomoc. Na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Dlatego ważne jest, by nikt nie pozostał wobec nich obojętny.
Kędzierzyn-Koźle