Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zderzenie fiata z ciężarowym volvo na DW 408
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze zakończyły się groźnym wypadkiem na drodze wojewódzkiej nr 408. 43-letni kierujący fiatem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z prawidłowo jadącym zestawem ciężarowym volvo. W wyniku wypadku trzy osoby trafiły do szpitala. To kolejny przykład tego, jak ryzykowne może być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Kędzierzyn-Koźle -
Zamiast świąt w domu 40-latek spędzi je w więzieniu
Interwencja policjantów w jednym z kędzierzyńsko-kozielskich sklepów zakończyła się nie tylko udaremnieniem kradzieży alkoholu wartego ponad 1000 złotych, ale również zatrzymaniem 40-letniego mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary roku i ośmiu miesięcy więzienia. Dla sprawcy ta wizyta w sklepie okazała się początkiem drogi prosto za kratki.
Kędzierzyn-Koźle -
25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet
25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którego celem jest zwrócenie uwagi na skalę przemocy, jakiej doświadczają kobiety na całym świecie. Od początku tego roku do 31 października, na terenie Opolszczyzny, policjanci uruchomili ponad 880 procedur "Niebieskich Kart", stanowiących istotne narzędzie do walki z przemocą domową. Blisko 740 z nich dotyczyło kobiet. Apelujemy, by nie być obojętnym na cudzą krzywdę, a w sytuacji zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112!
KWP -
Zdarzenie drogowe z udziałem 14-latniego pieszego
Ostatnie zdarzenie drogowe na przejściu dla pieszych w centrum miasta po raz kolejny uświadamia, jak szybko na drodze może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa 14-letniemu chłopcu, który znajdował się na oznakowanym przejściu dla pieszych, w wyniku czego doszło do potrącenia. Do takich zdarzeń dochodzi szczególnie łatwo w okresie zimowym, kiedy śliska nawierzchnia, opady i ograniczona widoczność znacząco utrudnia reakcję kierowców i pieszych. Apelujemy o ostrożność.
Kędzierzyn-Koźle -
Nietrzeźwy 29-latek z cofniętymi uprawnieniami w rękach kędzierzyńsko-kozielskich policjantów
Kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierującego, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników drogi. Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę jadącego motorowerem w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, kierujący miał blisko 1,5 promila w swoim organizmie, a na dodatek miał również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
Kędzierzyn-Koźle -
Policjanci wsparli młodzież w budowaniu "Mostu Dobrych Słów"
Młodzież z Kędzierzyna-Koźla pokazała, że wartości takie jak szacunek, akceptacja i empatia są fundamentem zdrowych relacji międzyludzkich. Podczas wydarzenia „Mosty Dobrych Słów”, którego współorganizatorem był Hotel Hugo & SPA, w inicjatywę aktywnie włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, wspierając młodzież w budowaniu przyjaznego środowiska.
Kędzierzyn-Koźle -
"Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
Ogólnopolska kampania „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo". Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Już w sobotę, 22 listopada, kolejny raz na wybranych stacjach diagnostycznych w całej Polsce, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach.
Kędzierzyn-Koźle -
Policyjna operacja „TOR”
W związku z aktami dywersji o charakterze terrorystycznym, do których doszło na terenie infrastruktury kolejowej na odcinka Warszawa-Lublin, Komendant Główny Policji zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o wsparcie działań Policji żołnierzami Sił Zbrojnych RP.
KGP -
Podsumowanie akcji "Poszukiwany" w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Poszukiwany”, koordynowanej przez Komendę Główną Policji. Celem akcji było zatrzymanie osób ukrywających się przed odpowiedzialnością karną, wobec których sądy i prokuratury wydały listy gończe, nakazy doprowadzenia lub zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.
Kędzierzyn-Koźle -
Działania "Stop-Prędkość" w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci wspólnie z policjantami z całego garnizonu opolskiego przeprowadzili akcję „Stop – Prędkość” na terenie naszego powiatu. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości i policyjny dron. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączka kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości.
Kędzierzyn-Koźle