Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Przekroczenie dozwolonej prędkości zakończone utratą prawa jazdy
Funkcjonariusze kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali do kontroli BMW, którego kierowca poruszał się w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany wysokim mandatem karnym. To kolejny przykład skrajnej brawury, który pokazuje, jak ważna jest kampania „Mistrzu, zwolnij” przypominająca, że nadmierna prędkość to realne zagrożenie dla życia i zdrowia.
Kędzierzyn-Koźle -
Wspólna służba policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej
Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci ruchu drogowego pełnili wspólną służbę z funkcjonariuszami Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas kontroli pojazdów ciężarowych mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy kierowców, który zgodnie z obowiązującymi regulacjami ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Kędzierzyn-Koźle -
Stracisz pieniądze w kilka minut, jeśli w to uwierzysz. Poznaj sztuczki naciągaczy
Telefon od „wnuczka”, fałszywy „policjant” albo kusząca propozycja szybkiego zysku z inwestycji – to wciąż najczęstsze metody, jakimi posługują się oszuści. Każdego dnia ktoś w Polsce traci w ten sposób swoje oszczędności życia, przekazując je osobom podszywającym się pod bliskich, doradców finansowych, sprzedawców czy funkcjonariuszy. Przestępcy działają sprytnie, grają na emocjach i wykorzystują zaufanie, by wyłudzić jak najwięcej pieniędzy.
KWP -
Fałszywe plebiscyty - nowa metoda oszustów!
Jedno kliknięcie w pozornie niewinną wiadomość może kosztować Cię utratę konta, oszczędności i prywatnych danych. Coraz częściej cyberprzestępcy podszywają się pod znajomych czy instytucje, wysyłając fałszywe komunikaty przez popularne komunikatory. Pod przykrywką prośby o głos w plebiscycie albo linku do logowania kryje się pułapka, z której trudno się wyplątać. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać takie oszustwo, zanim będzie za późno.
KWP -
Nadmierna prędkość nie popłaca - piraci drogowi zatrzymani przez policjantów
Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość” ujawnili dziesiątki wykroczeń. Dwóch z kontrolowanych kierowców wyróżniło się szczególnie lekkomyślną i niebezpieczną jazdą! Najpierw 23-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 52km/h w obszarze zabudowanym.Następnie kierowca audi na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla rozpędził się do 167 km/h. Ich nieodpowiedzialne zachowania zakończyły się wysokimi mandatami, punktami karnymi i utratą prawa jazdy przez jednego z nich. W ramach kampanii „Mistrzu, zwolnij” - przypominamy! Brawura na drodze może kosztować życie!
Kędzierzyn-Koźle -
Gest wdzięczności dla kędzierzyńsko-kozielskich policjantów
73-letnia kobieta przez nieuwagę zostawiła swój portfel przy stanowisku kasowym na dworcu kolejowym. Gdy wróciła po chwili jej własności już tam nie było. Policjanci szybko ustalili podejrzewanego o kradzież i zatrzymali go na jednym z peronów, odzyskując utracony przedmiot. Mieszkanka Dolnego Śląska na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Iwony Żurawskiej przekazała podziękowania za działania policjantów. Mężczyzna za swój czyn został ukarany mandatem karnym.
Kędzierzyn-Koźle -
Kontrola bmw zakończona zatrzymaniem dwóch mężczyzn
Nie miał prawa jazdy, ale za to posiadał przy sobie narkotyki, a jego pasażer był poszukiwany. Tak zakończyła się jazda kierowcy bmw, który został zatrzymany do kontroli przez kryminalnych z Kędzierzyna-Koźla. 21-latek oświadczył policjantom, że kilkukrotnie nie zdał egzaminu na prawo jazdy, ale mimo to postanowił wsiąść za kierownicę. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Kędzierzyn-Koźle -
"Bezpieczna droga do szkoły" z kędzierzyńsko-kozielskimi policjantami
Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci kontynuują działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Tym razem dzielnicowi odwiedzili kolejne szkoły, aby w praktyczny sposób połączyć naukę z zabawą. By utrwalić wiedzę najmłodszych, policjanci wręczyli dzieciom profilaktyczne książeczki.
Kędzierzyn-Koźle -
Szybka interwencja policjantów zapobiegła tragedii
Tylko chwile dzieliły od tragedii. Kędzierzyńsko - kozielscy policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie, która przeżywając poważny kryzys emocjonalny chciała targnąć się na własne życie. Najprawdopodobniej to właśnie dzięki ich szybkiej reakcji i udzielonej pierwszej pomocy udało się uratować 53-letniego mężczyznę. Ta sytuacja przypomina jak ważne jest, by nie pozostawać obojętnym wobec sygnałów kryzysu u bliskich czy znajomych. Czasem samo powiadomienie odpowiednich służb może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.
Kędzierzyn-Koźle -
Nowoczesne hybrydy dla opolskich policjantów
Na drogach Opolszczyzny pojawiły się właśnie 4 nowe oznakowane radiowozy. Jedna z hybrydowych toyot z nowym, neonowym oznakowaniem trafiła do kędzierzyńsko-kozielskiej jednostki. Teraz samochody będą służyć policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Wszystko to w ramach projektu "Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2025 r."
KWP