Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Apelujemy o ostrożność na drogach
Jesień to czas kiedy warunki atmosferyczne na drodze mogą zmieniać się bardzo gwałtownie. Oślepiające słońce szybko może zostać zastąpione przez opady deszczu oraz mgłę. Zmniejszona przejrzystość powietrza oraz śliska nawierzchnia jezdni, znacznie utrudniają warunki na drogach, nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również pieszych. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów prawa na drodze.
-
"Trzeźwy poranek"
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki przeprowadzili akcję pn. „Trzeźwy poranek”. To jedno z wielu działań organizowanych przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Przez kilka godzin mundurowi przebadali na zawartość alkoholu ponad 200 kierujących. Jeden z nich był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
Kędzierzyn-Koźle -
Dzielnicowi rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie
Oszuści wciąż modyfikują swoje metody i szukają nowych aby się wzbogacić. Aby zapobiegać takim zdarzeniom policjanci cały czas edukują i ostrzegają seniorów przed nieuczciwymi osobami. Tym razem dzielnicowi rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać osoby starsze w Domu Dziennego Pobytu „Pod Brzozą”.
Kędzierzyn-Koźle -
Przedszkolaki z wizytą w komendzie
Dlaczego warto nosić odblaski, jaki jest numer alarmowy oraz jak bezpiecznie przechodzić przez drogę. To część tematów o których policjanci rozmawiali z przedszkolakami podczas wizyty w komendzie. Funkcjonariusze przygotowali dla miłych gości niespodziankę, która sprawiła dzieciom wiele radości.
Kędzierzyn-Koźle -
Świeć Przykładem
1 października 2021 r. Policja rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
KGP -
Ogólnopolski policyjny dzień odblasków
W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania informacyjno-edukacyjne pn. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków przypadający 1 października.
KGP -
Podsumowanie działań NURD
Za nami policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W trakcie akcji policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Podczas działań mundurowi ujawnili blisko 100 wykroczeń.
Kędzierzyn-Koźle -
Bezpieczna droga do przedszkola
Stałym elementem prowadzonej we wrześniu akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 8 i nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze oraz w różnych codziennych sytuacjach.
Kędzierzyn-Koźle -
Bezpieczna Opolszczyzna - podsumowanie
"Bezpieczna Opolszczyzna" to cykl 11 odcinków, w których przybliżamy Wam codzienną służbę policjantów w mniej znanych zakątkach naszego województwa. Przekonajcie się, że Opolszczyzna jest nie tylko piękna ale i bezpieczna.
KWP -
Po słuzbie zatrzymał poszukiwanego
Skazany za usiłowanie i włamanie do lokali gastronomicznych nie zgłosił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Gdy sąd powiadomił o tym policjantów mężczyzna nie cieszył się długo wolnością. Został zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby.
Kędzierzyn-Koźle