Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Długi listopadowy weekend – zadbajmy o bezpieczeństwo
Przed nami długi weekend, a co za tym idzie, wzmożony ruch na drogach naszego województwa. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i bezpiecznie powrócił do domu. Funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowych sprawdzą stan techniczny pojazdów, to czy pasażerowie mają zapięte pasy i czy prowadzący auta są trzeźwi. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.
KWP -
Życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu z okazji Święta Służby Cywilnej
Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek z okazji Święta Służby Cywilnej dziękuje pracownikom kędzierzyńsko-kozielskiej policji za sumienną i rzetelną pracę na rzecz ochrony porządku prawnego i bezpieczeństwa publicznego.
Kędzierzyn-Koźle -
Nie przechodźmy obojętnie obok osób potrzebujących pomocy
Reagujmy w sytuacji gdy widzimy starsze osoby, które bez celu błąkają się w różnych miejscach. Nie wahajmy się zadzwonić w takich sytuacjach na numer alarmowy. Nasza pomoc może okazać się nieoceniona. Tak też było wczoraj. Dzięki czujności i reakcji mieszkańca policjanci pomogli zagubionemu 75-latkowi bezpiecznie dotrzeć do domu.
Kędzierzyn-Koźle -
Święto Niepodległości i Dzień Służby Cywilnej w garnizonie opolskim
Uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości oraz Dniem Służby Cywilnej policjanci i pracownicy cywilni opolskiego garnizonu obchodzili w sali im. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Była to jednocześnie okazja do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych. Z rąk Wojewody Opolskiego Pana Sławomira Kłosowskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Rafała Kochańczyka, medale, wyróżnienia i nagrody otrzymało blisko 20 osób.
KWP -
Informacja dla dziennikarzy dotycząca bezpieczeństwa
W związku ze zbliżającymi się obchodami Święta Niepodległości i koniecznością zabezpieczenia przez policjantów wielu towarzyszących mu wydarzeń, mając na względzie bezpieczeństwo dziennikarzy i fotoreporterów podczas relacjonowania ich przebiegu, prezentujemy krótki poradnik bezpieczeństwa.
Kędzierzyn-Koźle -
Rozmawiali o zagrożenich w sieci i odpowiedzialności prawnej nieletnich
Jak uniknąć zagrożeń czyhających w Wirtualnym Świecie? Do czego może doprowadzić hejt oraz gdzie szukać pomocy, gdy spotkamy się z agresją w internecie? Na to pytania odpowiadała uczniom ze Szkoły Podstawowej we Wroninie st. asp. Małgorzata Cisowska.
Kędzierzyn-Koźle -
Blisko 8 litrów krwi w cztery godziny
Wielkie słowa uznania kierujemy do osób, które chcą i potrafią dzielić się z innymi darem ratującym życie. Blisko 8 litrów krwi zebrano podczas zbiórki zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Kropelka Krwi” działający przy IPA Kędzierzyn-Koźle. Do działań, które wpisały się w akcję „Nasza krew - Nasza Ojczyzna” włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.
Kędzierzyn-Koźle -
„Bądź widoczny – bądź bezpieczny!”
Kolejne odblaski trafiają dziś do mieszkańców naszego powiatu. Tym razem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozdają je podczas akcji „Bądź widoczny – bądź bezpieczny!”. Dzięki takim działaniom najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze – piesi i rowerzyści – są lepiej widoczni.
Kędzierzyn-Koźle -
"Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" - sprawdź za darmo swoje oświetlenie
Rozpoczęła się ogólnopolska kampania pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Poniżej przedstawiamy 8 stacji diagnostycznych z naszego powiatu, gdzie można za darmo sprawdzić światła swojego pojazdu. Najbliższa okazja do sprawdzenia prawidłowego działania i ustawienia świateł już w sobotę 6 listopada.
Kędzierzyn-Koźle -
Rozmawiali o odpowiedzialności prawnej nieletnich
Czy nieletni są bezkarni? Co to jest demoralizacja i czym się różni od czynu karalnego? Kiedy nieletni może odpowiadać jak osoba dorosła? Czy nieletni może zostać ukarany mandatem karnym? Między innymi na takie tematy policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną rozmawiała z uczniami 4 klasy Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu.
Kędzierzyn-Koźle